wtorek, 18 sierpnia 2015

Zapowiedzi Wydawnictwa Albatros..


Anders Rydell: BEZCENNE. NAZIŚCI OPĘTANI SZTUKĄBEZCENNE. NAZIŚCI OPĘTANI SZTUKĄ
Anders Rydell
data wydania: 4 września 2015

REPORTAŻ, KTÓRY CZYTA SIĘ  JAK NAJLEPSZY KRYMINAŁ
W latach 1933-1945 naziści zrabowali miliony bezcennych dzieł sztuki i antyków. Na rozkaz Hitlera po Europie krążyły specjalnie przeszkolone oddziały, których zadaniem było zagrabianie skarbów kultury. Najczęstszym obiektem tych grabieży były muzea, galerie sztuki i prywatne kolekcje znajdujące się w domach żydowskich rodzin. Najwspanialsze dzieła Hitler zamierzał zaprezentować w Führermuseum, podczas gdy dzieła uznane za sztukę zdegenerowaną – „entartete Kunst” – miały zostać zniszczone albo sprzedane za tak potrzebną, zagraniczną walutę. Po wojnie wiele z tych dzieł odnaleziono, ale ponad sto tysięcy cennych obrazów i rzeźb zaginęło. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat niektóre z nich zaczęły się odnajdywać. Okazało się, że wisiały w kilku najznamienitszych galeriach sztuki na świecie, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sztokholmie.
Ta książka to fascynująca opowieść nie tylko o fanatycznym opętaniu nazistów sztuką, ale także o dzisiejszej, prawnej i moralnej walce o „zaginione” dzieła. To historia zarówno o wartych miliardy dolarów obrazach, rzeźbach i monetach, jak i o spadkobiercach, którzy walczą o prawo do swojej przeszłości.

Tom Clancy: Wektor zagrożeniaWEKTOR ZAGROŻENIA
Tom Clancy
data wydania: 9 września 2015
OSTATNIA POWIEŚĆ WYDANA ZA ŻYCIA TOMA CLANCY’EGO – JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH I NAJBARDZIEJ ZNANYCH TWÓRCÓW LITERATURY SENSACYJNEJ
Czwarta powieść z Jackiem Ryanem juniorem.
Chiny postawiły sobie za cel całkowite opanowanie Morza Południowochińskiego. Żeby tego dokonać, muszą usunąć przeszkodę, jaką jest USA – wygrać cyberwojnę z Amerykanami i w ten sposób ich osłabić. Powstaje więc armia hakerska, na czele której staje genialny matematyk i informatyk, całkowicie oddany Komunistycznej Partii Chin.
Tajna organizacja Campus, której analitykiem i agentem jest Jack Ryan junior, zostaje namierzona i znajduje się pod stałą obserwacją. Nie tylko ona. Chińscy hakerzy opanowują amerykańskie sieci informatyczne – bankowe, firmowe, rządowe, wojskowe i wywiadowcze. Ale ich mocodawcom to nie wystarcza. Sięgają po bardziej bezpośrednie środki – wysyłają do Stanów oddział komandosów, który dokonuje skrytobójczych mordów.
Tymczasem prezydent Jack Ryan utknął za biurkiem w Gabinecie Owalnym. A kraj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebuje jego mądrości i odwagi.

Honor krwiHONOR KRWI
Tom Wolfe
w sprzedaży od: 18 września 2015

Barwna i przekomiczna powieść jednego z najlepszych kronikarzy współczesnej Ameryki. Oficer policji, Nestor Camacho, ma wątpliwy dar antagonizowania większości i mniejszości etnicznych zamieszkujących wielokulturowe Miami. Zawieszony w służbie czynnej, nawiązuje przyjaźń z Johnem Smithem z „Miami Herald”. Reporter prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie wartych majątek płócien rosyjskich modernistów, które oligarcha Siergiej Koroliow przekazał Muzeum Sztuki w Miami. Smith i Camacho pogrążają się w przestępczym półświatku.

Tom Wolfe jest wielkim admiratorem Dickensa, i właśnie coś dickensowskiego jest w panoramie społeczeństwa ukazanej w książce −
w tym przypadku portretującej mieszkańców współczesnego Miami zamiast wiktoriańskiego Londynu.

„The Independent”

Tess Gerritsen: Umrzeć po raz drugiUMRZEĆ PO RAZ DRUGI
Tess Gerritsen
w sprzedaży od: 23 września 2015

NAJNOWSZY THRILLER Z BESTSELLEROWEJ SERII RIZZOLI & ISLES
Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary.
Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego  myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu.
Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował?
Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.
Sześć lat temu, grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.

Kazuo Ishiguro: Pogrzebany olbrzymPOGRZEBANY OLBRZYM
Kazuo Ishiguro
w sprzedaży od: 23 września 2015

PIERWSZA PO DZIESIĘCIU LATACH LITERACKIEGO MILCZENIA, NIECIERPLIWIE WYCZEKIWANA, POWIEŚĆ AUTORA OKRUCHÓW DNIA I  PODWÓJNEGO LAUREATA NAGRODY BOOKERA
Po odejściu Rzymian Brytania popada w ruinę. Na szczęście ich zniknięcie oznacza też kres wojen, który do tej pory pustoszyły kraj.
Axl i Beatrice, para starszych Brytyjczyków, wyruszają w podróż przez mglistą, deszczową krainę z nadzieją na odnalezienie syna, którego nie widzieli od lat. Spodziewają się, że będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, rzeczom dziwnym, a nawet nie z tego świata, ale nie wiedzą, że podróż ujawni też mroczna stronę ich związku, odsłoni sekrety, które utonęły w niepamięci…
POGRZEBANY OLBRZYM to uniwersalna przypowieść o sile pamięci, zemście, miłości i wojnie.

Thomas Pynchon: VinelandVINELAND
Thomas Pynchon
w sprzedaży od: 30 września 2015

PIERWSZE POLSKIE WYDANIE  CZWARTEJ Z KOLEI POWIEŚCI CZOŁOWEGO POSTMODERNISTY WŚRÓD AMERYKAŃSKICH PISARZY
Akcja książki rozgrywa się w 1984 roku w Kalifornii, w fikcyjnym miasteczku Vineland. Poprzez retrospekcje sięga jednak wstecz, do lat sześćdziesiątych – czasów młodości bohaterów, wtedy wolnych i zbuntowanych. Przez pryzmat losów głównych postaci Pynchon opisuje dwadzieścia lat największych przemian społecznych w Stanach zjednoczonych, poczynając od niemal faszystowskich rządów Nixona, a na reelekcji Ronalda Reagana kończąc.


4 komentarze:

 1. Myślę, że najlepszym wyborem dla mnie byłby "Pogrzebany olbrzym":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tym razem nic tu dla mnie nie ma i dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie znalazłam tu nic dla mnie ;/ Może innym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Umrzeć po raz drugi" najbardziej mnie zainteresowało :)

  OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.