środa, 21 czerwca 2017

Ważka - Małgorzata Rogala

Wydawnictwo IV Strona, Moja ocena 5/6
Ważka to kolejny tom serii przygód bardzo przeze mnie lubianej pary policjantów, Sławka i Agaty.
Niby można przeczytać tylko Ważkę, ale jednak zachęcam do poznania całej serii. W tym tomie część wątków jest nowa, ale jeden (niezwykle ważny) jest kontynuacją wątku z tomu wcześniejszego, a konkretnie z Dobrej matki. Dlatego zachęcam do lektury wszystkich części.
Bardzo podoba mi się styl pisarski autorki. Rogala pisze mocno, momentami ostro, z pełnym zaangażowaniem i bardzo emocjonalnie. Co istotne, choć porusza wiele ważnych tematów, czyni to w taki sposób, iż nawet przez moment nie ma się wrażenia, iż jest to moralizatorski wykład.Ważnym jest, iż mimo mnogości wątków, wszystko jest ze sobą idealnie powiązane, nic się nie gubi, nic nie urywa, każdy wątek zostaje doprowadzony konsekwentnie do końca.
Ogromnym plusem jest także bardzo ciekawie prowadzona intryga kryminalna, bardzo dobrze nakreślone dochodzenie policyjne oraz liczne prowadzące na manowce wątki. Co ciekawe, sama intryga jest odsłaniana krok po kroku, co sprawia, iż w trakcie lektury ani przez moment się nie nudzimy.
Ogromnym atutem tego tomu serii jest mieszanka ludzkich losów, trosk, radości (tych niestety mniej), porażek, nieszczęść, ale także skrajnych uczuć, jak nienawiść czy namiętność. Rogala raczy nas nimi obficie kreśląc na kartach książki ciekawe postaci, często niejednoznaczne, uwikłane w najrozmaitsze sprawy. Całość wpleciona w aktualne tematy z zakresu socjologii, gospodarki, prawa, polityki.
Bardzo ciekawie ukazana jest osoba z cechami 100-procentowego jak dla mnie psychopaty. Ciekawe, czy uda wam się zgadnąć w trakcie lektury, kto to jest.
Ważka to doskonałą kontynuacja, ale także świetna, bardzo dobrze skonstruowana i konsekwentnie prowadzona historia. Gorąco zachęcam do lektury i niecierpliwie czekam an kolejny tom serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.