środa, 19 czerwca 2019

Podaruj mi jutro - Ilona Gołębiewska

Wydawnictwo Muza, Moja ocena 5/6
Dwór na Lipowym Wzgórzu jest sercem tej historii. Wokół niego toczy się opowieść. Należy on do rodziny Horczyńskich od dwóch wieków. Jest wielką atrakcją dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. 
Wspaniale opowiedziana historia dworu, rodziny i perypetie związane z zakładaniem w budynku Akademii Sztuk Anielskich są pretekstem do ukazania wielu innych, niezwykle ważnych kwestii.
Podaruj mi jutro to pełna ciepła, humoru i pozytywnej energii książka o skomplikowanych losach pewnej rodziny i jej domostwa, o tajemnicach i tym, jak wielki wpływ wywierają one na ludzi, o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Książka ma także niezwykle ważne przesłanie społeczne. Autorka porusza bowiem temat profilaktyki i tego, jak ważna jest ona dla każdego z nas. Konkretnie chodzi tu o profilaktykę kobiet, kwestię mammografii, samobadania, badań ginekologicznych, leczenia raka.
Jedna z bohaterek książki  jest chora, a przyjaciółki dzielnie ją wspierają w walce z chorobą.
Głównym jednak sednem książki są ludzkie marzenia, pragnienia, potrzeby. Niezależnie od tego, gdzie żyjemy, ile mamy lat,kim jesteśmy z zawodu, większość z nas marzy o jednym, ma jedną potrzebę. Chodzi tu o potrzebę bycia kochanym, poszukiwanie szczęścia i rolę jaką w tym wszystkim odgrywa przeznaczenie.
Gołębiewska napisała ciepłą, chwytającą za serce, dającą nadzieję powieść, w której każda czytelniczka znajdzie coś dla siebie. Czyta się ją rewelacyjnie, szybko, z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach. Książka z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci. Idealna lektura nie tylko na lato.
Podaruj mi jutro to pierwszy tom opowieści o kobietach z rodu Horczyńskich. Całą rodzinę polubiłam, Dwór na Lipowym Wzgórzu zawładnął moim sercem. Niecierpliwie czekam na drugi tom serii. Uwielbiam sagi rodzinne, książki mądre, pełne ciepła, niosące w sobie jakieś przesłanie.
Gorąco zachęcam was do lektury. 
 

1 komentarz:

  1. Z całą pewnością sięgnę w przyszłości po tę książkę, już czeka w mojej biblioteczce. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.