Strony

czwartek, 10 września 2015

Wznowienia...



Poczet cesarzy rzymskich. Kalendarium cesarstwa rzymskiego Aleksander Krawczuk
Poczet cesarzy rzymskich

 Praca autorstwa świetnego historyka i znawcy świata starożytnego zawiera sylwetki wszystkich władców epok pryncypatu i dominatu, począwszy od Juliusza Cezara, a skończywszy na Romulusie Augustulusie. Znakomitym uzupełnieniem dzieła jest Kalendarium cesarstwa rzymskiego obejmujące najważniejsze wydarzenia polityczne i militarne tego okresu. Pomoże ono czytelnikowi umiejscowić w czasie fakty przedstawione w części poświęconej sylwetkom władców, zorientować się w przebiegu walk o władzę w państwie, prześledzić rozwój terytorialny imperium i wreszcie jego upadek. Barwnie napisana książka daje pełny obraz cesarstwa rzymskiego.




  

Poczet cesarzowych Rzymu   Poczet cesarzowych Rzymu
Książka prof. Aleksandra Krawczuka jest uzupełnieniem i odpowiednikiem Pocztu cesarzy rzymskich. W niezwykle ciekawy i barwny sposób przedstawia losy wszystkich żon cesarzy od Augusta do Teodozjusza Wielkiego, czyli od powstania cesarstwa do roku 395, kiedy nastąpił podział imperium na wschodnie i zachodnie. Autor prezentuje również sylwetki żon, które przyszli władcy poślubili jeszcze przed wstąpieniem na tron, a także kobiety będące tylko konkubinami, jeżeli ich wpływ na ówczesne wydarzenia i życie polityczne był znaczący. Jak zwykle prof. Krawczuk wzbogaca fakty historyczne licznymi anegdotami i ciekawostkami z życia oraz obyczajowości starożytnych.








Poczet faraonów                                   
                 Bogusław Kwiatkowski
   Poczet faraonów
 Poczet faraonów zawiera życiorysy wszystkich władców, zarówno panujących nad całością ziem egipskich, jak i tych uznawanych na części terytorium. Zgodnie z powszechnie przyjętą tradycją galerię faraonów otwiera portret Menesa, a zamyka sylwetka Kleopatry VII, uważanej za ostatnią władczynię egipską w pełnym tego słowa znaczeniu. Książka przygotowana w sposób naukowy, na podstawie źródeł starożytnych i najnowszych badań archeologicznych, jest jednocześnie lekturą dla każdego, kto interesuje się historią. Z prezentowanych biogramów, napisanych barwnie, tonem opowieści, wyłaniają się pasjonujące dzieje Egiptu, jego sztuki i kultury materialnej, a także obraz życia codziennego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bez czytania będą usuwane komentarze zawierające spamy, linki do innych blogów. Mój blog, to nie słup ogłoszeniowy.